VIII Rajd Konny szlakiem ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z KL Auschwitz

W bieżącym roku przypada okrągła, 80. rocznica ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z KL Auschwitz.

Jak co roku, w dniu 28 kwietnia br. ulicami Bobrka przejadą kawalerzyści upamiętniając szlak ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z KL Auschwitz do Nowego Wiśnicza. O godzinie 10:30, w trakcie postoju na placu przy Samorządowym Zespole Szkół im. Kard. Adama Stefana Sapiehy w Bobrku będzie możliwość zobaczenia umundurowania i wyposażenia ułanów.

Organizatorem VIII Rajdu Konnego trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego jest Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy!

Poniżej przedstawiamy harmonogram tego rajdu.