Święto niepodległości 2022

Tegoroczne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Chełmek rozpoczęły się o uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Chełmku. O godzinie 12:00 odmówiono Anioł Pański pod tablica upamiętniającą poległych w obronie Chełmka a następnie odbył się przemarsz ulicami Słowackiego i Grunwaldzką pod Pomnik Grunwaldzki na wzgórzu Skała, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

Pod pomnikiem Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wraz Radnymi Rady Miejskiej w Chełmku, członkami OSP Chełmek, harcerzami, przedstawicielami organizacji pozarządowych, samorządowcami, nauczycielami, młodzieżą i dziećmi z gminy Chełmek złożyli kwiaty i oddali hołd naszym Rodakom, którzy oddali to co najcenniejsze – swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Cześć ich pamięci !

Po uroczystościach zaprosiliśmy uczestników na okolicznościowe spotkanie w naszej remizie.