Dni Strażaka

W dniu 21 maja 2022 r starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński uczestniczył w obchodach gminnych Dnia Strażaka, które odbyły się w remizie OSP w Gorzowie. Na ręce Krzysztofa Gąski, prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmku wręczył list gratulacyjny. Przekazał strażakom wyrazy najwyższego szacunku i uznania dla ich działalności.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chełmku Gąska podziękował władzom OSP Gorzów za podjęcie się roli gospodarza tegorocznych gminnych uroczystości z okazji strażackiego święta.

Inwestowanie w sprzęt dla naszych jednostek OSP to nie kupowanie kolejnych zabawek, to inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne, o czym niejednokrotnie się przekonywaliśmy w ostatnim czasie, m.in. pożar w strefie przemysłowej w Chełmku, pożar budynków i traw w Bobrku i Gorzowie. Obecnie koniecznością jest wymiana bardzo wyeksploatowanych samochodów w OSP Bobrek i Chełmek – podkreślił Prezes Krzysztof Gąska.

Starosta Andrzej Skrzypiński podkreślił, że Powiat Oświęcimski w ramach swoich możliwości wspiera strażaków  poprzez dotacje do zakupu sprzętu. Zadeklarował, podobnie jak Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus chęć dofinansowania zakupu nowoczesnych wozów pożarniczych, jednakże, jak zaznaczył, na przeszkodzie stoi niezrozumiały, pozbawiony podstaw merytorycznych, brak wsparcia ze strony KSRG dla jednostek z Gminy Chełmek.

Obecna na uroczystości Radna Sejmiku Małopolskiego Kinga Skowrońska przekazała dla jednostek w Bobrku, Gorzowie i Chełmku węże strażackie.

Uroczyste obchody „Dnia Strażaka” były okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań dla wyróżniających ochotników.