Galeria zdjęć

Oficialne logo OSP Chełmek

Okazjonalne logo OSP Chełmek

 

Kontakt

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W CHEŁMKU


Adres: 32-660 Chełmek
ul. Staicha 3,
powiat Oświęcim,
woj. małopolskie
Telefon: (33)8461888
lub 8462710
Konto: Bank BGŻ BNP
Paribas SA
83 2030 0045 1110 0000 0420 8120
NIP: 549-210-33-68
Regon: 357988710
KRS: 0000027006
mail: ospchelmek@onet.pl

Imieniny

Dziś mamy : Rafala Marcina
Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmku
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 października 2018 19:08

Ku Pamięci dh Ignacego Świdergała


W poniedziałek 21 sierpnia 2018 roku strażacy z Chełmka pożegnali z żalem swojego długoletniego członka ś.p. Dh Ignacego Świdergała
Dh Ignacy był 33 lata członkiem naszej organizacji i przez dwie kadencje wiceprezesem zarządu.
Współorganizował nasze jubileusze 105 i 110 lecie istnienia OSP Chełmek i był jednym z fundatorów sztandaru OSP Chełmek
. Był znanym i lubianym członkiem nie tylko OSP Chełmek ale przede wszystkim w swoim środowisku. Nie odmawiał nigdy pomocy potrzebującym i na taką mogli od niego liczyć zarówno strażacy, jak i szkoły do których uczęszczały jego dzieci i członkowie cechu rzemiosła do którego jako mistrz krawiecki przynależał.
Za pracę społeczną i zawodową odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, oraz wyróżniony licznymi dyplomami uznania i listami pochwalnymi.
Dh Ignacego Świdergała oprócz licznej rodziny, przyjaciół i znajomych żegnali w drodze do wieczności strażacy z OSP Chełmka, Gorzowa i Libiąża-Moczydło, delegacje cechowe ze swoimi sztandarami.

Druhu Ignacy!
Żegnam Cię w imieniu całej społeczności strażackiej z nadzieją, że Twoje dobre uczynki w myśl strażackiego zawołania „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" idą za Tobą i wyjednają u Boga łaskę szczęśliwości wiecznej, a św. Florian przyjmie Cię do grona swoich rycerzy. Odpoczywaj w pokoju.

Cześć Twojej Pamięci!
RODZINIE ZMARŁEGO DH IGNACEGO ŚWIDERGAŁA SZCZERE KONDOLENCJI SKŁADA ZARZĄD OSP CHEŁMEK
 
100 lat wolsności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 września 2018 21:36
W dniu 01 września 2018 roku wraz z MOKSiR Chełmek pod honorowym patronatem Burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa zorganizowaliśmy uroczyste obchody 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystości rozpoczęła się mszą świętą za ojczyznę w parafii pw NMP Królowej Polski w Chełmku, która odprawili: ks. Andrzej Leśny – dziekan, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku, ks. Bogdan Brodowski – proboszcz parafii pw NMP Królowej Polski w Chełmku, ks. Stanisław Rapacz – proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Gorzowie, dh ks. Alojzy Strączek – honorowy członek OSP Chełmek, dh ks. Rafał Ryczek – kapelan OSP Chełmek.
Przed mszą św. na pamiątkę tej uroczystości prezes OSP Chełmek Krzysztof Gąska wraz z Burmistrzem Chełmka Andrzejem Saternusem przekazali kielich mszalny i paterą z okolicznościowym napisem.
Po mszy świętej przed remizą OSP Chełmek odbyła się dalsza część uroczystości.

Okolicznościowe wystąpienia wygłosili:
Roman Witkowski – kronikarz i sekretarz OSP Chełmek
Krzysztof Gąska – Prezes OSP Chełmek
Andrzej Saternus – Burmistrz Chełmka
Po wystąpieniach odsłonięto obelisk upamiętniający strażaków z OSP Chełmek.

Uroczystość uświetnili:
orkiestra dęta z OSP Świątniki Górne
chór z parafii pw. Wszystkich Świętych w Babicach
młodzież ze szkoły w Bobrku
Zespół śpiewaczy MALWY z Gorzowa

Zmieniony: środa, 12 września 2018 08:29
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 sierpnia 2018 15:00

Zmarł dh Ignacy Świdergał


Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 15.08.2018 r. dh Ignacy Świdergał członek OSP Chełmek
Łącząc się w żałobie i smutku składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie.

Zarząd OSP Chełmek


Msza św. pogrzebowa odbędzie się w dniu 20.08.2018 r. o godz. 15:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Chełmku.
Zmieniony: niedziela, 19 sierpnia 2018 20:42
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 czerwca 2018 06:13
 
Boże Ciało 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 05:11
Jak co roku od 2007 r. druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku przygotowali jeden z czterech ołtarzy z okazji uroczystości Bożego Ciała. Nasi strażacy tradycyjnie czynnie uczestniczyli w procesji.

 
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 maja 2018 20:43

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek jest organizowanym w dniach w dniach 8 - 15 maja programem promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Te cele przyświecały bibliotekarzom Biblioteki Publicznej w Chełmku, którzy w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zorganizowali cykl spotkań pn. „Letnia Czytelnia”. Z tej okazji przy ulicy Topolowej odbywały się poranki z bajką, skierowane do najmłodszych czytelników. W spotkaniach z przedszkolakami uczestniczyli przedstawiciele różnych zawodów: kosmetolog, ksiądz, weterynarz, policjanci, a także strażacy ochotnicy.
W dniu 10 maja przedstawiciele OSP w Chełmku przedstawili dzieciom ich własną wersję „(Do)wolności czytania”, pod tym hasłem bowiem odbywała się tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek. Poza lekturą książek, dla najmłodszych była to także okazja do bliższego poznania specyfiki pracy strażaka oraz zobaczenia wozu pożarniczego. Dzieci oglądały wyposażenie pojazdu strażackiego, ze szczególnym zainteresowaniem ze strony chłopców. W końcu kto z męskiej części najmłodszych nie marzy o tym, aby jak bohater jednej z książeczek dla dzieci autorstwa Czesława Janczarskiego - „Jak Wojtek został strażakiem”, pójść w jego ślady. Na pożegnanie strażacy otrzymali dyplom i podziękowania za poświecimy czas i swój wkład w propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 maja 2018 07:57

W dniu 27 kwietnia 2018 r. nasza OSP była współorganizatorem IV Rajdu Konnego Szlakiem Ucieczki z KL Auschwitz rtm. Witolda Pileckiego na odcinku Oświęcim -Bobrek. W szkole w Bobrku wraz z Dyrekcją zorganizowaliśmy postój z lekcją historii dla młodzieży i poczęstunkiem dla uczestników. 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
-->